תפריט

היפנוזה והיפנוזה עצמית

היפנוזה והיפנוזה עצמית

כשהייתי נערה, שמעתי סיפור על דוד רחוק, שלמד היפנוזה עצמית כדי לשלוט בכאבי ראש שהציקו לו. הסיפור אמר שהוא לא רק השתלט על כאבי הראש, אלא היה עושה היפנוזה עצמית אצל רופא השיניים ועובר טיפולי שיניים ללא הרדמה. שנים אחר-כך, כשהייתי בהריון הראשון שלי הייתי בחרדה רבה מפני הלידה. זכרתי את הסיפורים על הדוד וההיפנוזה, ופניתי לפסיכולוג כדי ללמוד להשתמש בהיפנוזה עצמית. גיליתי שהיפנוזה והיפנוזה עצמית הם כלים שאני נהנית מאד להשתמש בהם. מהלך ההריון הפך מהנה ומלווה בתחושת ביטחון. השימוש בהיפנוזה עצמית הפך לכלי חשוב בחיי היום יום שלי, אשר מאפשר לי מאז ועד היום תחושה גופנית טובה יותר, הפחתת מתחים ולחצים ובקיצור – איכות חיים. בעקבות ההנאה והתועלת שמצאתי בהיפנוזה והיפנוזה עצמית למדתי כלים אלה באופן מקצועי, ואני מורשית מטעם משרד הבריאות לשלב היפנוזה והיפנוזה עצמית בטיפול, ולעזור לאנשים לעזור לעצמם בעזרת כלים נפלאים אלה. 

היפנוזה והיפנוזה עצמית -האמת שמאחורי המיתוסים

"אני ממש מפחדת מטיסות. אני טסה הרבה, וכל טיסה היא סיוט. ימים לפני הטיסה כבר הבטן מתהפכת. ובטיסה עצמה, אני בקושי נושמת. שמעתי שהיפנוזה עצמית מאד עוזרת, אבל אני מפחדת גם מהיפנוזה…."

מי מפחד מהיפנוזה?!

ובכן, התשובה היא: "כמעט כולם". מה שרוב האנשים יודעים על היפנוזה מבוסס על סרטים וספרים, שיצרו מיתוסים רבים שאינם נכונים. אנשים רבים פוחדים שבהיפנוזה יאבדו שליטה, והמהפנט/ת ישלטו בהם. האמת על היפנוזה היא הפוכה. האדם שמשתמש בהיפנוזה שולט באמצעות העבודה ההיפנוטית בצורה יעילה יותר ברגשותיו, מחשבותיו, התנהגותו, והקשרים שלו. או בקיצור-בחייו. המטפל בהיפנוזה מציע הצעות, והאדם המשתמש בהיפנוזה חופשי לקבל או לקבל הצעות אלה.

עוד מיתוס נפוץ הוא שהאדם מתנתק לגמרי מהסביבה. יש כאלה שהמיתוס הזה יקסום להם, יש שיפחיד אותם, ויש שגם וגם. בכל מקרה – המציאות שונה. האדם נמצא במצב "קצת אחר" – כמו אחרי סרט טוב, או לפני הרדמות, אבל במקביל נשמר קשר עם הסביבה. היפנוזה יכולה לנוע מהרפיה קלה ועד להיפנוזה עמוקה יותר, וגם כאן יש חופש בחירה לגבי עומק ההיפנוזה, משך ההיפנוזה, ועוד גורמים רבים. 

 

לסיכום, כמה עובדות על היפנוזה והיפנוזה עצמית:

  • היפנוזה והיפנוזה עצמית הם כלים טיפוליים יעילים ובטוחים,
    אשר נותנים לך שליטה.
  • בעזרת היפנוזה והיפנוזה עצמית תוכל/י ללמוד איך למקד את הקשב ולגייס את כוח הרצון והדמיון שלך כדי להשפיע לטובה על חייך!
  • אלה כלים שימושיים למבוגרים, מתבגרים וילדים.

 

עוד עובדות על היפנוזה והיפנוזה עצמית..

היפנוזה והיפנוזה עצמית עוזרות בתחומים רבים:

אני יכול/ה!
לטוס
לנסוע במעלית
לעשות בדיקת דם
לקבל זריקה
לגרש ג'וק
להרצות בפני קהל
להצליח בבחינה
אני  מרוכז/ת
ובשליטה!

התמודדות עם
קשיי קשב וריכוז.
ADD ADHD 
מגיע לי לאהוב
את עצמי! 
 לחשוב מחוץ
למסגרת
לישון טוב
בלילה!
להרגיע את
החרדה 
להרגיש טוב!
כאב הראש עובר
הבטן נרגעת
הגוף נרגע
ממתחים וכאבים 
אני ממש
רוצה
 להפסיק!
לעשן
לכסוס ציפורניים
……. 
 להרגיש טוב
בהריון, בלידה
ואחרי הלידה!
Quick Website - בניית אתר תדמית
FRESH - עיצוב גרפי